Na Floorballmaniatv, Lukas BAUER Brankář České republiky

Floorballmaniatv pokračuje ve své cestě mezi šampiony, těmi, kteří o nich lidi mluví, ti, kteří se stali příklady, které mají následovat, mýty, kterých je třeba dosáhnout. 

Jsme v České republice a jsme v klubu MB Floorball, přinášíme vám poznat sportovce, který ve své roli patří k nejlepším na světě.

 Skvělá fyzická zdatnost, když se pohybuje jejím silným, instinktivním charismatickým bodem, dělá pozici mezi sloupy a rychlostí, vidět ji před sebou je problém pro všechny, 192 cm na výšku, mluvíme o jednom z nejlepších brankářů na světě v oběhu, Lukas BAUER.

 1) Ahoj Lukase, děkuji za přijetí našeho rozhovoru. Mezitím, jak se máš po tomto období karantény? Doufám že je vše v pohodě.

 1) Ahoj Dario, děkuji za pozvání. Všechno je v pořádku, vlastně jsem na dovolené někde za hranicí mezi Slovenskem a Maďarskem. Před příští sezónou se snažím trochu odpočinout a regenerovat. Trénujeme již 4 měsíce, takže je to nutné !! 2) představte se našim čtenářům, kdo jste a co děláte v životě kromě toho, že jste skvělý florbalový brankář? 

2) Jsem florbalový brankář téměř 20 let, takže je jasné, že je celý můj život. Kromě toho pracuji v české florbalové federaci, takže mám florbal 24/7 😃 

3) Kdy se zrodila vaše vášeň pro florbal? Už jste vždy hráli na branku? Můžete nám říct, kdy jste se rozhodli stát se brankářem? Jaké vlastnosti by měl mít brankář?

 S florbalistou jsem se stal téměř před 20 lety a pokud mám pravdu, hrál jsem v brance z druhého tréninku. Vždycky jsem hledal brankáře ve sportu obecně, fotbalu, hokeji nebo florbalu, na tom nezáleží. 

Zkusil jsem to a teď je to můj život. A jaké vlastnosti by měl mít brankář? Tvrdá otázka, myslím, že to záleží. 

Někdo může být menší, ale rychlejší. Jsem větší než ostatní a je to můj styl. Důležité je, že někdo je „v ohni“ a užívá si našeho sportu, na čem záleží. 4) Hráli jste v MB florbalovém klubu, jaká byla letošní sezóna? Kam si myslíte, že tým šel dobře a kde si myslíte, že se musíme zlepšit?

 4) Minulá sezóna byla opravdu dobrá! V základní sezóně jsme prohráli jen 4 body a vyhráli jsme první dvě čtvrtfinále. Kvůli koronaviru jsme bohužel nemohli bojovat o druhý titul a to je to, co jsem opravdu smutný a zklamaný. Nyní se ale musíme těšit a soustředit se na příští sezónu.

 Máme silný a přátelský tým plný zkušeností. V sezóně musíme zlepšit práci kolem cíle a doufám, že budeme úspěšní. 

5) Začali jste znovu trénovat? Kolik tréninků a kolik hodin tréninku dělá Lukáš? Co byste řekli mamince, která se nerozhodla o sportu svého syna, aby ho přiměla udělat florbal? 

5) Ano, samozřejmě! Měli jsme jen jeden a půl týdne pauzu kvůli koronaviru a pak jsme začali trénovat podle jednotlivých plánů. Teď už jsou to čtyři měsíce. Nejsou povoleny žádné velké přestávky. 😃 druhá otázka je celkem jednoduchá. Jsme jedna velká rodina, téměř každý zná každého, takže existuje přátelský vzduch a každý vám může pomoci. Je to docela levný sport a můžete hrát všude. A samozřejmě neexistuje žádná korupce a tak dále.

 6) Každý hráč má svůj vlastní mýtus, který by napodoboval a následoval, kdo Lukas, který je skvělý brankář, kdo byl vaším idolem? 30 sekund od konce na 2-2 bude váš tým potrestán, co si myslí Lukas, když útočník začíná s míčem? 

6) Od doby, kdy jsem byl mladý a šel jsem se podívat na největší hvězdy na Czech Open, byly mé modly finský brankář Henri Toivoniemi a český brankář Tomáš Kafka. Snažil jsem se z nich zkopírovat nějaké techniky. 

Tato situace je určitě nepříjemná, ale pořád se soustředím a snažím se týmu pomoci vyhrát. To je můj jediný nápad. 7) Česká republika je vždy na mistrovství světa, finále pro tento tým chybí, ale hodně si zaslouží, jaké pocity máte pro příští WFC? 

7) Po problémech mezi hráči a trenérem máme nyní docela mladý tým. Bude to opravdu těžká mise a my to víme. Stále však máme velká očekávání a sny. Kdo ví, možná každého překvapíme. 😊 

8) V národním týmu jste už mnoho let, začínali jste do 19 let, jak se změnil způsob, jakým hrajete a trénujete v České republice za posledních 10 let? 

8) Situace se vyvinula poměrně hodně a rychle. Po pánských WFC 2008 v Praze jsme měli velký rozmach a mnoho nových dětí začalo hrát florbal. Nyní máme více „profesionálních“ týmů, nikoli penězi pro hráče, ale v pozadí. Máme mnohem lepší podmínky, lepší personál a všechno kolem. Ale stále je to jen koníček. 

Doufám, že jednoho dne budeme profesionálové. 

9) Kdo jsou nejsilnější hráči, proti kterým jste hráli? Pokud byste si mohli vybrat 3, koho byste přivedli do svého klubového týmu? 

9) Uff, opravdu těžká otázka! Hrál jsem proti mnoha hráčům a je nemožné vybrat pouze tři. Mnohem víc si zaslouží být, ale pokud bych musel někomu říct ... Kim Nilsson - silný, velký a rychlý chlap s neuvěřitelným výstřelem, Manuel Maurer - zasraný rychlý chlap se skvělým výstřelem a z Finska Tatu Vaanaanen, silný obránce s dokonalým přehled. Ale existuje mnoho perfektních hráčů. 10) pojďme hrát hru. Udělejte si s sebou jako brankář linii hry tím, že vstoupíte do 5 hráčů, kteří se cítíte nejsilnější. 

10) Pokud jsem řekl hráčům z jiných zemí, jsou opravdu dobří a měli by být v mé sestavě. Ale teď musím říci, že v našem týmu máme také fantastické hráče - Mladá Boleslav. A je tu moje sestava, nezáleží na tom, kdo tam bude z týmu, jsou to moji spoluhráči a přátelé! 😊 

11) Díky Lukasovi Floorballmaniatvovi přejeme hodně štěstí. Doufáme, že se uvidíme na příštím finále mistrovství světa.

 11) Děkuji za rozhovor, bylo opravdu příjemné a příjemné s vámi mluvit. Přeji vám mnoho spokojených čtenářů a také si užijete naše potencionální setkání v Helsinkách. Ještě jednou díky a doufám, že se brzy uvidíme! 😊

Commenti